Umenie v duši, pomoc v srdci 2018

Podujatia 18.11.2018 Ges Košice 18:00
Spoločenské kluby, filantropicky pôsobiace v Košiciach spolu s aukčnou spoločnosťou OSVYUM a GeS Clubom sa rozhodli spojiť svoje sily a činnosť v prospech miestnej komunity a aukciou umenia podporiť ušľachtilý projekt Centrum pre obnovu rodiny Dorka, n.o., ktorej hlavným poslaním je poskytovať odbornú pomoc a bývanie deťom, mladým, dospelým a rodinám, ktoré sa ocitli v nepriaznivej sociálnej situácii, v kríze.

Dorka ľuďom ohrozených chudobou vytvára nielen podmienky pre naplnenie ich základných životných potrieb, ale predovšetkým sociálne poradenstvo, sprevádzanie, pomoc a podporu v ich neľahkej životnej krízovej situácii, v ktorej sa ocitli. Dorka individuálnou alebo skupinovou formou poskytuje mnoho rozmanitých podporných programov a preventívnych aktivít, ktoré pomáhajú deťom a rodinám vymaniť sa z osídiel krízy a dokáže počas jedného dňa vo všetkých zariadeniach poskytnúť pomoc vyše 240 ľuďom.

Spoločenské Kluby KIWANIS CLUB KOŠICE, Patriot - klub východniarov a I. Lions Club Košice sa rozhodli spojiť svoje sily a založiť tradíciu aukcie umenia, venujúc spoločne výťažok na dobrú myšlienku pomoci komunite, kde žijeme. Táto prvá aukcia umenia, nadväzujúca na úspešný nultý ročník organizovaný klubom Patriot - klub východniarov, majúcim dlhoročnú skúsenosť pomoci nielen prostredníctvom umenia, zakladá novú spolupatričnosť a vzájomnosť spoločenskej, klubovej a komunitnej filantropie v meste Košice a to nie len symbolicky a filozoficky, ale aj reálne.

Večer nám svojím hudobným vystúpením spríjemnili Sólista opery Štátneho divadla v Košiciach, tenorista Titusz Tóbisz a sláčikový orchester Musica luvenalis.

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...