PROJEKTY

DORKA PREŠOV
                 

Prešovský klub sa pripojil k projektu klubu z Košíc a prevzal patronát a podporuje vybudovanie Centra pre podporu detí a rodín v kríze DORKA v Prešove. 25.3.2013 bola otvorená prvá časť centra pre približne 20 klientov, prevažne detí, v kríze. Členovia prešovského klubu významne podporili budovanie centra hlavne materiálnou pomocou a stavebným materiálom. Aj košickí kolegovia sa pripojili ktejto podpore. Centrum sa po dobudovaní v roku 2014 stane útočiskom probližne 150 klientov v kríze a 20 až 30 hendikepovaných detí v zariadení Svetielko, ktoré bude zriadené v priestoroch centra. 

KIWANIS CLUB PREŠOV PODÁVAL NOVOROČNÝ OBED PRE OBYVATEĽOV DORKY
                 

 

KC Prešov v rámci svojich aktivít podporuje aj krízové centrum DORKA na pomoc deťom a rodinám v núdzi v Prešove. Náš člen Miroslav Mikloš, ktorý je majiteľom unikátnej reštaurácie v centre Prešova „Double Tiffany“ sa na ostatnom zasadnutí  klubu ponúkol, že pre všetkých obyvateľov krízového centra DORKA usporiada novoročný obed a náklady s tým spojené osobne uhradí . Zároveň bezplatne poskytol obyvateľom DORKY potraviny pre prípravu vianočnej večere 24.12.2013.

Bolo to šľachetné gesto a ostatní členovia sme sa mu ochotne ponúkli pomôcť pri organizácii ale hlavne pri obsluhe.

Novoročný obed sa konal 1.1.2014 o 13.00 hod. a bol veľmi príjemným a milým zážitkom  pre všetkých, ale predovšetkým pre pozvané deti, ktoré ešte nikdy nejedli v reštaurácii, kde by ich obsluhoval usmievavý personál.  Deti boli úžasné a výraz v ich tvárach bol tou najkrajšou odmenou pre Mira Mikloša a všetkých zúčastnených. Svedčia o tom aj priložené fotky, ktoré hovoria za všetko.

                                                                                                                                                             Daniela Kertésová za KC Prešov

 

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...