DORKA PREŠOV

Prešovský klub sa pripojil k projektu klubu z Košíc a prevzal patronát a podporuje vybudovanie Centra pre podporu detí a rodín v kríze DORKA v Prešove. 25.3.2013 bola otvorená prvá časť centra pre približne 20 klientov, prevažne detí, v kríze. Členovia prešovského klubu významne podporili budovanie centra hlavne materiálnou pomocou a stavebným materiálom. Aj košickí kolegovia sa pripojili ktejto podpore. Centrum sa po dobudovaní v roku 2014 stane útočiskom probližne 150 klientov v kríze a 20 až 30 hendikepovaných detí v zariadení Svetielko, ktoré bude zriadené v priestoroch centra.

KIWANIS CLUB PREŠOV PODÁVAL NOVOROČNÝ OBED PRE OBYVATEĽOV DORKY

KC Prešov v rámci svojich aktivít podporuje aj krízové centrum DORKA na pomoc deťom a rodinám v núdzi v Prešove. Náš člen Miroslav Mikloš, ktorý je majiteľom unikátnej reštaurácie v centre Prešova „Double Tiffany“ sa na ostatnom zasadnutí  klubu ponúkol, že pre všetkých obyvateľov krízového centra DORKA usporiada novoročný obed a náklady s tým spojené osobne uhradí . Zároveň bezplatne poskytol obyvateľom DORKY potraviny pre prípravu vianočnej večere 24.12.2013.

Bolo to šľachetné gesto a ostatní členovia sme sa mu ochotne ponúkli pomôcť pri organizácii ale hlavne pri obsluhe.

Novoročný obed sa konal 1.1.2014 o 13.00 hod. a bol veľmi príjemným a milým zážitkom  pre všetkých, ale predovšetkým pre pozvané deti, ktoré ešte nikdy nejedli v reštaurácii, kde by ich obsluhoval usmievavý personál.  Deti boli úžasné a výraz v ich tvárach bol tou najkrajšou odmenou pre Mira Mikloša a všetkých zúčastnených. Svedčia o tom aj priložené fotky, ktoré hovoria za všetko.

Daniela Kertésová za KC Prešov